Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

TECHNIKA HROU

Název projektu: TECHNIKA HROU (WWW.TECHNIKAHROU.CZ)

Název OP: OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Rozpočet projektu: 2 089 582,94 Kč

Partneři projektu:

  • Základní škola Bruntál, Jesenická 10
  • Základní škola Bruntál, Školní 2
  • Základní škola Bruntál, Cihelní 6
  • Základní škola Bruntál, Okružní 38, příspěvková organizace

 

Hlavním cílem projektu je popularizace technických oborů ve městě Bruntál. První aktivitou projektu je vytvoření „DEMONSTRAČNÍHO CENTRA“.  Model Demonstračního centra není v ČR nový. Tato idea se objevuje v podobě různých iQparků (Ostrava, Liberec). Cílem projektu je však v této části jiné pojetí, kdy žáky v rámci demonstrací vede odborník. Druhou aktivitou projektu je vedení „TECHNICKÝCH KROUŽKŮ“ pro žáky 5., 6., a 7. tříd základních škol. Kroužky jsou zaměřeny na robotiku, RC modelářství, fyziku a počítačovou grafiku.

 

Jedním z dílčích cílů je též navázat na projekty financovaný z ROP Moravskoslezsko a z OPVK, kde škola získala vybavení pro výuku kontroly a měření, CNC obrábění, pro opravy silničních vozidel, učebny počítačové grafiky nebo učební pomůcky do fyziky. V uplynulém programovém období na toto vybavení škola získala prostředky z několika projektů v celkové výši více než 50 mil. Kč. Veřejné prostředky investované do školy budou tak lépe využity a otevřou se širší veřejnosti. Přímo tak pomohou dále popularizovat technické obory u vybraných ročníků základních škol.

 

Dalším důležitým cílem projektu je odborné zhodnocení potenciálu, talentu a dispozic pro studium technických předmětů. S žáky ZŠ budou v úvodu realizace projektu provedeny talentové testy, které jim ukáží, jaké mají nadání a dispozice. Současně umožní vyučujícím přizpůsobit se žákům ve výuce.

 

 

KONTAKT PRO VEŘEJNOST, PROVOZ TECHNICKÝCH KROUŽKŮ A DEMONSTRAČNÍ CENTRUM:

Vendula Bílková

tel: 555 559 721

mail: info(zavináč)technikahrou.cz

 

KONTAKT PRO PARTNERY PROJEKTU:

Ing. Jan Meca

tel: 555 559 736

mail: meca(zavináč)spsoa.cz

nahoru
Vyhledávací formulář