Střední průmyslová škola a obchodní akademie v BruntáleLogo střední průmyslové školy a obchodní akademie v Bruntále

Domov mládeže

Vlastní stránky domova mládeže

 

Ubytování

Celková kapacita domova mládeže je 106 míst, žáci jsou ubytováni na pokojích po dvou. Celkový počet v jedné výchovné skupině je 20 žáků, což odpovídá ubytovací kapacitě jednoho patra. Součástí patra je studovna a společenská místnost s TV, sociální zázemí, sprchy a čajová kuchyňka s lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí.

 

Poplatky za ubytování a stravu

Měsíční částka za dvoulůžkový pokoj je 1 110,- Kč.

Měsíční částka za jednolůžkový pokoj je 1 440,- Kč.

Celodenní strava za měsíc činí 1 920,- Kč.

Celková hrazená částka je tedy 3 030,- Kč v případě dvoulůžkového pokoje a celodenního stravování. 

 

Každá zálohová platba za ubytování a stravné se provádí převodem z účtu na účet nebo zřízením trvalého příkazu a to do 20. dne v měsíci na následující měsíc. Číslo účtu a další podrobnosti naleznete na stránkách školní jídelny.

 

Odpočty za neodbydlené dny dle vyhl. 108/2005 Sb., ve znění pozd. novel, jsou doúčtovány. Denní částka za ubytování je 35 Kč v případě dvoulůžkového a 46 Kč v případě jednolůžkového pokoje.

 

Domov mládeže

Domov mládeže (dále jen DM) poskytuje žákům SPŠ a OA ubytování a výchovně vzdělávací činnost, která navazuje na výchovně vzdělávací činnost školy. V případě potřeby poskytujeme ubytování i žákům z jiných škol, které nemají ubytovací zařízení ve městě.

 

DM se na výchově a vzdělávání podílí především v oblasti výchovy osobnosti v době mimo vyučování. Tím jsou určeny i jeho základní cíle a úkoly. Ty spočívají v pedagogickém vedení žáků k smysluplnému využívání volného času.

 

Vnitřní řád DM upravuje způsob vhodné a účelné organizace vč. kolektivního soužití žáků. Jeho nedílnou součástí je také denní režim. S platností od 1. 1. 2016 je DM SPŠ a OA členem Asociace domovů mládeže a internátů ČR.

 

Volnočasové činnosti

K nabídkám volnočasových činností v DM patří zejména pravidelné sportovní aktivity ve volnočasových prostorech. Tyto aktivity probíhají pod vedením a dohledem vychovatelů a patří k nim:

  • stolní tenis
  • moderně vybavená posilovna (kondiční trénink)
  • boxovací místnost a rukavice
  • šipkový automat               
  • půjčovna tenisových potřeb a venkovní hřiště         
  • půjčovna stolních her         
  • sálová kopaná, florbal, basketbal.

V průběhu školního roku jsou také v rozsahu příležitostných činností realizovány aktivity, zaměřené na konkrétní výchovnou skupinu (mezipaterní turnaje, besedy se zajímavými lidmi, návštěvy Wellness Centra, herny bowlingu, atd.)

 

Internet

Žáci mají možnost přinést si svůj vlastní počítač a využít tak vysokorychlostní připojení k bezdrátové vysokorychlostní síti.  Žákům, kteří nemají svůj vlastní počítač, může být zapůjčen počítač v majetku školy.

 

Informace

Veškeré informace ohledně nabídky ubytování, přihlášení k pobytu, příp. další informace Vám poskytneme na emailu: hejnysova@spsoa.cz

 

Internetové stránky DM jsou na této adrese: http://intr.spsoa.cz. Lze zde stáhnout vzor přihlášky k ubytování v PDF souboru, příp. prostudovat další přílohy, fotografie ze společných  aktivit atp.

 

Služební telefon 731 960 328 je v provozu ve všední dny od 14.00–7.30 hod., v neděli od 17.00 hod., v uvedené době se lze spojit přímo s odpolední a noční službou. (Dopoledne je telefon k dispozici údržbáři).

 

 

Řád Domova mládeže

 

 

 

nahoru
Vyhledávací formulář